Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Bilgisayar Açılış Şifresi Alma

Portal, e-posta, haberci ve domain (bilgisayar açılış) şifre oluşturma ve değiştirme işlemleri için https://sifre.uyap.gov.tr  sayfası 13/11/2020 itibari ile kullanıma açılmıştır.

Sisteme sicil numarası ve portal şifresi ile giriş yapılması halinde; portal, e-posta, haberci ve domain (bilgisayar açılış) şifresi değiştirme işlemi yapılabilecektir. Portal şifresinin unutulması halinde ise https://sifre.uyap.gov.tr/ sayfasında bulunan “şifremi unuttum” butonuna tıklanarak açılan sayfadaki, sicil ve sisteme kayıtlı cep telefonu numarası alanlarına giriş yapılarak sisteme kayıtlı cep telefonuna gelen doğrulama kodu ile işlem yapılmaya devam edilecektir. Bu nedenle sisteme kayıtlı cep telefonu numarasının tarafınızca aktif olarak kullanılan numara olması önem arz etmektedir. Sisteme kayıtlı cep telefonu numarası, kullandığınız numaradan farklı ise bağlı bulunulan Komisyon veya ilgili Personel  Büroları aracılığı ile güncellemeniz gerekmektedir.

ŞİFRE ALMA AŞAMALARI

1. http://sifre.uyap.gov.tr adresine giriş yapınız ve sicil numaranız ile UYAP'a e-imzasız giriş şifresi olan portal şifresini giriniz. Bilmiyorsanız Şifremi Unuttum kısmından alabilirsiniz.

2. "Şifre Değiştir" butonuna tıklayınız.

3."Listeden seçim yapınız" kısmından değiştirmek istediğiniz şifre türünü seçiniz. 

4. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu giriniz.

5. Kurallara uygun şifrenizi belirleyebilirsiniz. Alacağınız şifrede doğum tarihiniz, tuttuğunuz takımın kuruluş yıldönümü, qwerty, 12345678, 111111 ve 123456 gibi tahmin edilmesi mümkün olmayan ve farklı bir sitede kullanmadığınız şifrenizi belirleyerek ilgili alanlara giriniz. Bilgisayar açılış şifrenizi aldıktan sonra kendi bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı öneririz.

Adres

Kartaltepe, Malazgirt Cd. No:2-4, 34295 Küçükçekmece/İstanbul

Telefon

0212 411 51 00

0212 411 53 37

E-Posta